Відділ освіти Самарської районної у місті Дніпропетровську ради


remember me

 



Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія
Календар - Українська, Calendian

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Організація інклюзивного навчання

Відділом освіти Самарської районної у місті ради організовано та проведено заходи з впровадження інклюзивного навчання.

Основним завданням на підготовчому етапі до впровадження інклюзивної освіти в закладах визначено формування в учасників навчально-виховного процесу толерантного ставлення до дітей з особливими освітніми потребами, в закладах активована просвітницька робота з цього питання. Для цієї роботи використовуються різноманітні форми та методи: виступи на батьківських зборах та батьківських всеобучах; виступи на педагогічних годинах, педнарадах; демонстрація відеоматеріалів – досвідів роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби; впровадження превентивних курсів. Питання інклюзивного навчання висвітлюються на сайті відділу освіти та в районній газеті „Самарський обрій”.

Наступним завданням в діяльності щодо забезпечення психологічного супроводу реалізації інклюзивної освіти має бути підготовка учасників навчально-виховного процесу до прийняття всіх своїх членів та готовності до взаємодії між собою. І знову основна роль в цій діяльності має належати  просвітницькій роботі, але важливою стає також консультативна та корекційна робота (тренінгова). Здійснюється вона силами членів РПМПК, психолого-соціальних служб навчальних закладів та фахівцями Консультативного центру для батьків, або осіб, які їх замінюють, і дітей, які виховуються в умовах сім’ї.

Для підвищення ефективності роботи в контексті впровадження інклюзивної освіти необхідно: своєчасно виявляти дітей з порушеннями психофізичного розвитку; проводити консультативно-просвітницьку роботу серед батьків щодо навчання та виховання дітей з особливими потребами в сім’ї; співпрацювати з районною та обласною психолого-медико-педагогічною консультацією щодо надання кваліфікованої допомоги батькам, діти яких мають вади у розвитку. Це стає можливим при інтегрованій моделі роботи.