методичні рекомендації
Методичні рекомендації укладені з метою модернізації процесу роботи з творчо обдарованою молоддю в напрямку уніфікації та централізації. В межах уніфікації процесу обліку контингенту творчо обдарованих учнів та звітності за результатами діяльності обдарованої молоді визначена тенденція раціоналізації системи взаємодії ланок шкільного самоврядування в структурі єдиного інформаційного простору. Централізація процесу визначає шлях до чіткого упорядкування алгоритму злагодженої взаємодії органів шкільного самоврядування з методичною службою районного відділу освіти.
В межах вищезазначеної модернізації необхідно створити умови для формування наукового підґрунтя та здійснення на його основі досліджень за основними напрямками роботи з творчо обдарованою молоддю, що, в свою чергу, визначатиме ступінь актуалізації та значення процесу плекання творчої особистості як в системі суспільних відносин, так і в структурному алгоритмі наукової теорії і практики.
Отже, модернізація основних напрямків роботи з обдарованою молоддю, в першу чергу, визначає крок до підвищення статусу системи освіти Самарського району, який у процесі тісної співпраці її підрозділів з науковими організаціями обласного підпорядкування неодмінно набуватиме вагомого суспільно-наукового значення в межах соціокультурного простору.
В першу чергу, методичні рекомендації спрямовані на спрощення процесу роботи з обдарованою молоддю в напрямку пошуку, обліку, розвитку, навчання, виховання та всебічної підтримки творчої особистості на всіх рівнях взаємодії розділів та підрозділів навчально-виховних закладів освіти Самарського району.
В системі діяльності класного керівника методичні рекомендації надають можливість системного упорядкування основних аспектів обліку контингенту обдарованих учнів, а також конкретизованого визначення рівня результативності діяльності творчої особистості. Безумовно, що заповнення наданих зразків базується на укладанні класним керівником більш розгорнутих інформаційних таблиць за списками обдарованих учнів, в структурі яких повинні мати місце і бути зазначені не лише напрямки зайнятості обдарованих учнів в системі гурткової роботи, навчально-виховної діяльності в системі шкільного самоврядування та психолого-педагогічної підтримки, а й більш детальна інформація про сімейний стан здібних і талановитих учнів, що є важливим у процесі можливих нагороджень та іншого плану заохочень.
В системі діяльності адміністративної та педагогічної ланки шкільної системи самоврядування в певній мірі спрощується структура укладання та подання інформації про обдарованих учнів. Окрім цього, надана інформація неодмінно буде мати значно менше помилок та неточностей в межах основних кількісно-якісних показників за результатами творчої діяльності обдарованих учнів.
В системі взаємодії підрозділів відділу освіти з науковими інституціями модернізація інформаційного простору має вагоме значення для визначення суспільно-наукового статусу процесу роботи з обдарованою молоддю.
Цифровий банк обдарованих учнів за основними напрямками творчої діяльності учнів ___ класу
обдарованих учнів за основними напрямками творчої діяльності в межах навчального закладу
Поіменний банк даних здібних і талановитих учнів ____ класу
Поіменний банк даних здібних і талановитих учнів навчального закладу